Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 8 чоловік

Звіт виховної роботи школи

Дата: 7 жовтня 2020 о 10:59

АНАЛІЗ ВИХОВНОЇ РОБОТИ

КНЗ «Широківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»

за 2017-2018 навчальний рік

 

 

     Виховна робота в школі  організована відповідно до Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання, затверджених наказом МОН № 641 від 16.06.2016 року в рамках третього етапу роботи над обласним науково-методичним проектом «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства» , «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів ЗНЗ України», методичних рекомендацій МОН України, Депертаменту науки і освіти Дніпропетровської облдержадміністрації.

      Згідно з річним планом роботи школи педагогічний колектив у 2017-2018 навчальному році створював сприятливі умови поліпшення рівня виховного процесу, плідно працював над впровадженням концепції випереджаючої освіти для сталого розвитку: « Інтегрування змісту випереджаючої освіти для сталого розвитку у   навчально-виховний процес» та реалізацією поставленої мети : визначення та наукове обґрунтування основних шляхів інтегрування змісту випереджаючої освіти для сталого розвитку у навчально-виховний    процес.

   Головна увага була спрямована на формування в учнів активної життєвої позиції, на збереження власного життя і здоров’я, на виховання  моральності і культури  поведінки.

  В ході виховної діяльності в шкільному колективі проводилась роз’яснювальна робота з питань профілактики злочинності та профілактики шкідливих звичок серед школярів.

  Увічнювалась пам’ять жертв голодоморів і репресій в Україні, відзначались державні свята та пам’ятні дати з історії України та її славних синів, політичних і громадських діячів.

   В умовах творення Української держави особливої актуальності набула  проблема виховання та самовиховання творчої особистості, здатної на самостійну діяльність та саморозвиток.

   Демократизація освіти, надання їй державно-національної спрямованості вимагали  від вчителів створення такої моделі виховання людини, яка б дозволяла їй оптимально вирішувати складні питання життя, досягати вирішення поставленої мети.  

       Враховуючи завдання національного виховання , визначені в Концепції виховання дітей та молоді у національній системі освіти, виховна робота організована й проводиться в різних формах і напрямках: національно-патріотичне, екологічне виховання, правове,  превентивне, художньо-естетичне.

      В управлінні життєдіяльністю освітньої установи в  цілому та в дитячому колективі зокрема не обійтися без системного підходу. Системний підхід дозволяє класному керівнику раціонально розподіляти свої зусилля при організації виховного процесу в класі. При створенні виховної системи класу формується «обличчя» класу, його індивідуальний вигляд.

      На сучасному етапі класні керівники,використовують методи виховання не тільки як засіб подолання негативних тенденцій у розвитку особистості, але і як засіб формування позитивних властивостей і якостей. Використання для виховання і розвитку особистості ідеї особистісно зорієнтованого виховання, яке втілює демократичні, гуманістичні принципи  випереджаючої освіти  для сталого розвитку.

    Національно – патріотичне виховання  дітей та молоді визнано в Україні пріоритетним напрямом державної політики.

   Основною метою національно – патріотичного виховання є формування національно-свідомого громадянина на шляху демократичного розвитку нашої держави. Адже саме українцям притаманні любов до рідної землі, гордість за своє історичне минуле, повага до звичаїв, традицій, культури, духовних надбань нашого народу.

     Працюючи над реалізацією Концепції національно - патріотичного виховання, педагогічний  колектив  свою виховну роботу спрямовував на виховання свідомого громадянина, патріота України.

      Відповідно до розпорядження КМУ від 07 грудня 2016 року № 954-р «Про затвердження плану заходів щодо популяризації державних символів України, виховання поваги до них у суспільстві», враховуючи Рекомендації щодо порядку використання державної символіки в навчальних закладах України, затверджених наказом МОН України від 07 вересня 2000 року № 439, наказу ДОН  від 09.02.2017 року № 75/0/212-17 «Про затвердження плану заходів щодо популяризації державних символів України, виховання поваги до них серед учнівської та студентської молоді області », наказу МОН України від 16.06.2015 № 641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді », заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді з метою введення поваги  до державних символів у ранг пріоритетних елементів патріотичного виховання  та формування в учнівської молоді свідомого дотримання почестей та правил поведінки щодо державних символів в повсякденному житті, під час урочистих і офіційних заходів та з метою посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді.

   Так, в усіх класних кімнатах  оформлені куточки державної символіки, де учні мають змогу ознайомитися з державними символами України – Гербом, Прапором, Гімном. Класними керівниками та класоводами під час проведення класних годин, тематичних заходів виховується повага до державної символіки. Всі урочистості супроводжуються Гімном України та підняттям Державного  Прапору України.

     Виховуючи повагу до історичного минулого нашого народу, учні беруть участь і перемагають у різноманітних представницьких масових заходах, що надає їм не лише неоціненний досвід набуття навичок науковості, пошуковості, але й учить поважати традиції свого народу, його велику культурну спадщину. 

     Керуючись законами України «Про місцеві державні адміністрації», «Про військовий обов’язок і військову службу», Указом Президента України від 25 жовтня 2002 року №948/2002 «Про Концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді» (зі змінами та доповненнями), відповідно до наказів Міністерства освіти та науки України від 27 жовтня 2014 року № 1213 «Про затвердження плану заходів щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді», від 16 червня 2015 року № 641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, заходів щодо реалізації Концепції  національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах», розпорядженням Голови районної державної адміністрації від 01.12.2016 року № Р-502/0/56-16 та з метою поліпшення стану допризовної підготовки юнаків і військово-патріотичного виховання молоді району складено план роботи щодо військово-патріотичного виховання.

    Відповідно до підпункту 2 пункту 3 Указу Президента України від 12.06.2015 № 334 «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді»,  підпункту 5.2.2 пункту 5.2 Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, затверджених наказом  Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 № 641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах», Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру «Сокіл»(«Джура»), затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 13.06.2012 р.  № 687, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.07.2012  за № 1094/21406, наказу МОН України № 1363 від 14.11.2016 року «Про проведення у 2016-2017 навчальному році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»), наказу ДОН  «Про організацію та проведення в 2017-2018 в закладах освіти Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)»,  наказу управління  освіти. Культури, молоді та спорту Криворізької РДА та з метою національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді, набуття учнями знань, умінь і навичок, необхідних захиснику Вітчизни, формування у молоді високих морально-психологічних якостей 4 травня 2018 року було проведено І районний етап Гри серед школярів 5-11 класів   на базі школи відповідно до методичних рекомендацій управління  освіти. До проведення гри класні керівники віднеслись  відповідально:  рої  мали відповідну форму та символіку, здавали рапорти, марширували та співали стройові пісні, змагались в  історичних, медичних та спортивних конкурсах .

   З метою виховання поваги учнів до традицій українського народу було проведено такі заходи:

   -         День Козацтва;

 -         Загальношкільна лінійка до Дня української писемності та мовлення.

  -         Акція «Говоримо українською» з учнями 1-11 класів під супровід української музики.

  -         Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

  -         Перегляд учнями 1-4 класів українських мультфільмів.

  -         Виставка малюнків «Я люблю українську мову».

 -         Проведення заходів до Дня Соборності України: Єдиний день інформування, виховні години.

  -         Проведення мовно-літературного конкурсу імені Т.Г.Шевченка.

  -         Урочистості з нагоди  народження Т.Г.Шевченка  «І щоб здавалося слова…»;

  -         Заходи до Міжнародного дня рідної мови.

        Традиційними в школі є заходи щодо відзначення дня Героїв небесної сотні, уроки мужності до річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників , історичні та виховні години (класні керівники      1-11 кл.); зустрічі з воїнами АТО та воїнами, які брали участь в воєнних діях на території інших держав.  

На виконання наказу управління освіти «Про розвиток волонтерського руху в закладах освіти району» з метою залучення  дітей та учнівської молоді до активної волонтерської діяльності,  сприяння та розвитку  волонтерського руху,  створення  позитивного  іміджу діяльності  волонтерів, реалізації соціальних проектів і підтримки   волонтерських загонів  в школі було створено волонтерські загони, які брали участь в таких заходах:

  -         Всеукраїнська освітня кампанія «Голуб миру» під гаслом право народів на мир.       

  -         Акція «Допоможи воїну АТО» (ярмарок).

  -         Виготовлення оберегів для воїнів АТО.

 -         Інформаційна лінійка, виховні години щодо відзначення Дня Гідності та Свободи.

  -         Екскурсія в музей бойової слави батальйону «КРИВБАС» учнями 5-11 класів.

  -         Збір  матеріалів для оформлення експозиції в музейній кімнаті  бойової слави «Герої України».

-         Конкурс плакатів і малюнків «Будь-якій війні скажемо: «Ні!»

  -         Проведення виховних годин та уроків мужності до 73 річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників.

-         Участь в урочистостях  з відзначення  Дня Пам’яті та Перемоги над нацизмом у Європі.

-         Проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

  Відповідно до Указу Президента України 14 жовтня – День захисника України. Напередодні у школі була проведена лінійка, присвячена цій даті. Усіх присутніх привітали також з Днем українського козацтва та Покровою Пресвятої Богородиці.

  До Дня Захисника Вітчизни учнівським самоврядуванням було підготовлено святковий концерт та проведено змагання між юнаками.

      Колективні творчі справи не тільки сприяють формуванню особистості з активною громадянською позицією, а й вчать жити і працювати в колективі, сприяють адаптації до сучасного соціуму, духовно збагачують особистість учня, допомагають у осмисленні життєвих цінностей, у вивченні сучасних реалій життя і перспектив розвитку особистості.

       Так протягом 2017-2018 н.р. учні школи мали змогу приймати участь в таких загальношкільних виховних заходах: свято  врожаю; свято «Осінній бал»; день працівників освіти; день Святого Миколая; свято нового року; день закоханих; день захисника Вітчизни; свято 8 Березня та інші.

        З метою дотримання правил безпечної поведінки  дітьми на вулиці, в місцях громадського відпочинку , в освітніх закладах і вдома класні керівники провели низку виховних бесід з питань протимінної безпеки населення та дітей  у школі:  «Сам удома: безпека твоєї оселі», «Сам надворі. Безпечна прогулянка», « У небезпечних місцях. Ігри у небезпечних місцях» , «Небезпечні речовини», «Евакуація  з приміщення школи»,  «Порятунок і захист людей у надзвичайних ситуаціях»,  «Надання невідкладної допомоги у  надзвичайних ситуаціях».  Адміністрацією школи проведено  «День цивільного захисту», поновлено  інформаційно-довідковий куточок з питань безпеки життєдіяльності.

   Екологічний напрямок складає основу випереджаючої освіти.  Принцип цілісності виховання розглядається нами як системний педагогічний процес, спрямований на гармонійний та всебічний розвиток особистості, формування в неї цілісної картини світу та передбачає наступність у реалізації напрямів та етапів виховної роботи на різних освітніх рівнях. Вчителі розуміють важливість і необхідність екологічного виховання, тому в позакласній роботі намагаються формувати бережливе ставлення учнів до природного середовища. Розуміння того, що екологічне виховання має бути в системі, спонукає до активного використання в роботі місцевого краєзнавчого матеріалу, наприклад розробка творчого проекту-екскурсії вчителя екології Тютюник С.М. «Природний ландшафт – запорука здорової особистості учня в контексті ідей випереджаючої освіти». Так, традиційними для нашої школи стали акції «За чисте довкілля» та «Школа – мій рідний дім»,операції «Листя» та «Посади дерево», екологічні акції «Птах року», «День зустрічі птахів». Залучаючи учнів до таких заходів відбувається формування  почуття  відповідальності за навколишнє середовище як національну і загальнолюдську цінність, виховується любов до природи.      

    Щорічно до Дня землі проводиться  низка заходів щодо роз’яснювальної роботи серед учнів  та населення стосовно проблем оточуючого середовища. Школярі 1- 4 класів завітали в ДНЗ «Оленка», де для вихованців було проведено еко-подорож  під гаслом «Ми любимо  природу!». Старшокласники долучилися до збору сміття, роздали  саморобні  листи-звернення до жителів села «Люби і бережи природу» з корисною інформацією про те, як бути раціональними та дбайливими господарями планети. Також ними було виконано екологічний  флеш-моб на тематику сталого розвитку, який змусив глядачів проаналізувати свої вчинки та вчинки інших людей відносно до флори і фауни рідного краю. Завершили акцію загальношкільною лінійкою.  Критерієм сформованості відповідального відношення до навколишнього середовища є моральна турбота про майбутні покоління. Таким свідченням є акція «Захисти планету» підготовлена вчителем біології Ваковою Н.В.

     Звичними  для школярів є еко-десанти «Ми за чисте довкілля», еко-акції по заощадженню природних ресурсів «Збережи краплинку», конкурси малюнків та плакатів «Обережно – Первоцвіти».

    Класні керівники  надають школярам інформацію про користь птахів, їхню різноманітність, виховують вміння турботливо ставитися до птахів у важкий зимовий період. Зокрема, класовод 1 класу Чубелюк С.В.  «Зимуючі птахи рідного краю».

     Виховання здійснюємо в загально-виховному процесі  навчально-виховної роботи із залученням до неї не тільки учнів, а їхніх батьків. Так, в  рамках Всеукраїнської акції «День зустрічі птахів» школярі, з допомогою батьків, що надає нашій роботі системності, створюють «пташині містечка» для підгодівлі птахів взимку, виготовляють шпаківні для їх гніздувань навесні та активно беруть участь в святі  зустрічі птахів. Така спільна праця дозволяє значно підвищити педагогічну результативність подібної діяльності учнів, потребує від учителя й учнів постійного пошуку, надихає на дію, підтримує бажання працювати, сприяє формуванню в учнів екологічно активної позиції, прагненню діяти для збереження довкілля задля сталого розвитку суспільства та позитивного сприйняття майбутнього.

     Під час проведення позакласних заходів вчителі сконцентровують увагу дітей на екологічних проблемах, створюють умови для виховання громадської позиції до проблем охорони навколишнього середовища.

     Поводиться робота з учнями відносно ефективного використання ресурсів, вони з великим задоволенням виготовляють еко-листівки, створюючи красиве і корисне з речей, що втратили своє призначення.  Також  діти залучаються до збору макулатури, пластикових кришечок, з метою вторинного використання. Під час проведення таких форм роботи у школярів формуються поняття та уявлення про довкілля, відчуття особистої причетності до збереження природних багатств, екологічної культури. 

     Принцип особистісної орієнтації націлює класного керівника на формування у підростаючої особистості почуття самоцінності, впевненості у собі, виробляє оптимістичну стратегію розвитку кожного вихованця на етапі прогнозування, спрямовує зусилля на розвиток світогляду, цілісної свідомості. Тому вони в   системі  проводять з учнями  наступні заходи:  виховні години: «Я – частина природи», «Моє довкілля», «Збережемо Землю», «Моя земля – земля моїх батьків»; усні журнали «Червона Книга України», «Екологічні проблеми нашого села»; інтелектуальні ігри «Ми в гостях у природи», «Екологічний дивосвіт», «Дзвони Чорнобиля».

     Прикладом використання принципів та ідей сталого розвитку є розробка екологічної акції «Змінимо наші вулиці»  класовода 2 класу Племяник С.М..

    Саме такі підходи допомагають нам разом з дітьми вирішувати проблеми в активній творчій взаємодії. І ті партнерські стосунки з дітьми, які складаються в системі інноваційної виховної роботи, дають надію на те, що наші вихованці зможуть стати представниками нової генерації, про яку так багато зараз говорять. Відслідковується  динаміка особистісного розвитку, рівень згуртованості учнівського колективу, ціннісні орієнтації та ціннісні пріоритети учнів, прикладом чого є тренінгове засідання клубу «Ерудит» з теми  «Популярний університет»  вчителя Дегтяра В.М.

    Учнівське самоврядування в школі – спосіб організації учнівського колективу, що забезпечує комплексний виховний вплив на школярів шляхом залучення їх до усвідомленої та систематичної участі у вирішенні важливих питань особистого життя класу, школи. Перед педагогічним колективом       нашо­го   закладу   постає   ме­та   —   грамотно   вико­ристовувати     учнівське самоврядування  —  цей могутній  засіб  розвитку особистості в системі екологічного виховання. Тому дитяча організація «ЕКОС» є ініціатором різноманітних заходів, спрямованих на вирішення екологічних проблем сучасності. Ця робота вимагає дієвої участі кожного у різноманітних заходах:свята врожаю,свята осені, осіннього балу,  виставок квіткових композицій,  участь у різ­номанітних  екологічних акціях -  «Зелений паросток майбутнього», «Галерея кімнатних рослин; участь в операціях  «Земля», «Затишок». Крім того, актив проводить систематичну агітаційно-інформаційну роботу, яка спонукає  учнів до активної екодіяльності та сприяє формуванню в них розуміння жити в гармонії з природою. Учнівське самоврядування допомагає залучати школярів до вирішення питань щодо  впливу господарської діяльності людини на природні умови і ресурси, формуванню життєвих принципів безконфліктного співіснування людини і навколишнього середовища на основі гармонізації стосунків з природою.

    Таким чином, подібна система роботи щодо виховання екологічної культури  допомагає учневі усвідомити власну причетність до існуючих екологічних проблем, що спонукає до зміни моделі власної поведінки і спілкування, сформувати екозбалансований спосіб життя, діяти у відповідності до потреб сталого розвитку. Живі спостереження за природою виховують екологічний реалізм, де дитина пізнає мудрість земного життя у згоді, де відбувається її єднання з природою, що забезпечує умови для самореалізації особистості.

    Виконуючи завдання художньо-естетичного виховання, в школі вивчаються кращі твори української та світової культури, ведеться робота з розвитку вмінь примножувати культурно мистецькі надбання,відчувати  й відтворювати прекрасне в повсякденному житті.

    Аналізуючи роботу методичного об'єднання класних керівників, слід зазначити, що ефективність виховної роботи цілком залежить від рівня налагодженої співпраці педагогічного й батьківського колективів. Класні керівники спланували заходи із залученням батьків до активного шкільного життя.   Так, було проведено свято врожаю,  новорічна вистава, свято «Букваря», випускний бал в 4 та 11 класах, де безпосередньо були задіяні батьки . З батьками проводились  такі бесіди: «Відповідальність батьків за виховання дітей», «Попередження правопорушень та злочинності в дитячому середовищі», «Попередження дитячого травматизму».

  Слід зазначити, що проведені протягом року заходи мали емоційний вплив  і відіграли  роль у вихованні учнів. До виховних заходів були залучені всі учні з урахуванням їх індивідуальних особливостей та нахилів, де вони змогли проявити свою активність.

  Робота з морально-естетичного виховання була спрямована на формування особистості, яка здатна уникати конфліктів, більше уваги приділялось вихованню в дітей толерантності, внутрішньої потреби в загальнолюдських цінностях, свідомого дотримання учнями встановлених правил, вимог, норм, прийнятних у суспільстві, виховання такту, чемності, громадянської відповідальності, самодисципліни та організованості.

   Протягом навчального року надавалась соціальна допомога дітям пільгових категорій. Діти-сироти та діти, що знаходяться під опікою , отримали безкоштовно шкільну та спортивні форми,новорічні подарунки ,  мали пільгове харчування та оздоровились за рахунок бюджетних коштів.

        На належному рівні виконувалися заходи щодо здійснення санітарно-гігієнічного режиму в школі, профілактичних медичних оглядів учнів.

Протягом навчального року з метою проведення просвітницької роботи з учнями та батьками з питань безпеки життєдіяльності відбувалися зустрічі з  представниками правоохоронних органів. 

 На виконання річного плану роботи школи з метою протидії поширенню злочинності серед неповнолітніх, вдосконалення виховної та просвітницької роботи , формування  та розвитку культури здоров’я на позиціях здорового способу життя  в  школі:

-         На загальношкільних батьківських зборах було розглянуто питання про дотримання законодавства про загальну середню освіту . Класні керівники 1-11 класів довели до відома  батьків інформацію про відповідальність  за виховання дітей та соціальний захист неповнолітніх.

-         В жовтні 2017 року та в березні 2018 року соціальним педагогом  Русановою А.В.. та класними керівниками 1 – 11 класів було здійснено перевірку умов проживання учнів з багатодітних  та малозабезпечених родин, дітей з ДБСТ та тих, що перебувають під опікою і складені відповідні акти. Також Русановою А.В. проводились консультації, діагностування, анкетування дітей та батьків, було здійснено необхідну  корекційну роботу.

-         Школярі взяли участь в літературному конкурсі «Ми за тверезе життя».

      -         До всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом було проведено виступ агітбригади «Молодь обирає здоров’я»,  акцію «Ми проти СНІДу»  та

    -         анкетування «Що я знаю про СНІД».

  -         В рамках Всеукраїнського тижня права проведено Єдиний Всеукраїнський урок на тему «Права людини», конкурс малюнків «Права дитини», виховна година в 1-11 класах «Рівні права – рівні можливості», організовано круглий стіл з питань забезпечення прав і свобод людини в Україні.

  -         Під час проведення  акції «16 днів проти насильства»  здійснено наступне: виховні години «День толерантності» та «Як убезпечити себе від насилля», виставка літератури «Світ без насильства», демонстрація відеороликів щодо профілактики насилля, оформлено плакати «Ми звільнимо світ від насильства».

   -         На засіданні батьківського всеобучу в 1-4 класах  було розглянуто наступне питання «Батько й мати – основні вихователі. Складові батьківського авторитету. Роль особистого прикладу батьків у вихованні дітей».

  -         Постійно проводились профорієнтаційні зустрічі учнів 9-11 класів з представниками ВУЗів та технікумів  з метою майбутнього працевлаштування.

  На виконання Національної програми «Діти України»,  з метою роз­в'язання проблеми профілактики бездоглядності дітей та скоєння ними правопорушень, створення належних умов для їх фізичного, інтелектуального й духовного розвитку , виявлення та взяття на облік дітей, які потрапили в складні життєві обставини  та підвищення рівня орга­нізації в школі було створено Раду профілактики правопорушень серед учнів. На виконання плану роботи ради з учнями «групи ризику» та учнями, що перебувають на внутрішкільному обліку  класними керівниками та соціальним педагогом проводилась відповідна робота.

   В закладі було організовано всеобуч для батьків з питань правової освіти населення, виконання батьківських обов’язків, відповідальності за дітей, їх безпеки життя та здоров’я,  профілактики жорстокого поводження з дітьми та насильства в сім’ї. 

  На виконання листа МОН України від 28.01.2014 року №1/9-77 «Про розвиток учнівського самоврядування», з метою поширення кращого досвіду учнівського самоврядування різних рівнів, активізації роботи з педагогами та батьками, сприяння розвитку дитячого та молодіжного лідерського руху було активізовано роботу дитячої організації.  Учні провели вибори голови самоврядування  та представників ради. За кожним із секторів був закріплений вчитель наставник, який  надавав поради, допомагав та контролював  їх дії . Діти брали участь в різноманітних заходах, акціях, святах і конкурсах. Утім ініціаторами були вчителі, учні самі мало виступали зачинщиками справ, тому ця робота потребує поліпшення.

    В 2018-2019 навчальному році виховна робота планується відповідно до Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання, затверджених наказом МОН № 641 від 16.06.2016 року в рамках другого етапу роботи над обласним науково-методичним проектом «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства» , «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів ЗНЗ України», методичних рекомендацій МОН України, Депертаменту науки і освіти Дніпропетровської облдержадміністрації.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.