Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 8 чоловік

Аналіз роботи школи

Дата: 7 жовтня 2020 о 10:17, Оновлено 7 жовтня 2020 о 10:17

Аналіз роботи школи

Аналіз підсумків минулого

2019-2020 навчального року

 

    У 2017-2018 навчальному році робота педагогічного колективу була спрямована на виконання Конституції України, Закону України «Про загальну середню освіту», «Національної доктрини розвитку освіти державної підтримки обдарованої молоді», Постанови Кабінету Міністрів України «Про розвиток загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості», «Про Державний стандарт базової та повної загальноосвітньої середньої освіти», Концепції профільного навчання в старшій школі, державної програми «Вчитель», наказів, розпоряджень Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, обласного та районного управлінь освіти.

     Методична робота була спрямована на реалізацію обласної науково-методичної проблеми «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства». Весь час трималася на контролі робота над районною проблемою «Інноваційні технології формування громадянських якостей». Навчальний заклад розпочав роботу над науково-методичною проблемою «Формування ціннісних орієнтацій особистості, як засіб для розвитку соціально-адаптованого  громадянина». Впровадження принципів випереджаючої освіти здійснюється шляхом екологізації навчально-виховного процесу, формування екологічного світогляду та екокультури учнів на засадах розкриття змісту та впровадження цілісної системи навчання, виховання, розвиток через конкретну діяльність шкільної молоді.

     Особливості занять полягають в тому, що вони не тільки дають нові знання, а й формують у дітей нові моделі поведінки та дії, які відповідають потребам стійкого розвитку нашої країни і планети в цілому.

     Учні початкових класів завдяки курсу «Моя щаслива планета» дедалі ширше розширюють свої знання як в теоретичному так і в практичному значені. «Уроки для стійкого розвитку» стають все більш необхіднішими всім нам для розв’язання складних проблем сьогодення і побудови нової стратегії поведінки людей для майбутнього. Вся робота педагогів передбачає постійне самовдосконалення, а значить і постійне оновлення свого методичного арсеналу. Праця вчителів різнопланова, різноманітна і в кожному своєму напрямі спонукає педагога до пошуку нових рішень, переведення уваги з однієї проблеми на іншу.

     Входження в проектну діяльність усіх учасників навчально-виховного процесу сприяє підвищенню рівня їх відповідальності за виконання своїх обов’язків, зокрема:

-         учнів – щодо якісного навчання і розвитку;

-         батьків учнів – щодо відповідальності за рівень вихованості своїх дітей;

-         учителів – щодо якісного виконання педагогічної діяльності, яка включає навчальну, виховну, організаційно-методичну, громадсько-педагогічну діяльність і діяльність із саморозвитку і самоосвіти;

-         керівників школи – щодо розвитку демократичних стосунків у закладі освіти, які обумовлені вибором, відкритістю.

     Результати наукових досліджень і передового педагогічного досвіду дозволяють стверджувати, що формула сучасної якісної загальної середньої освіти має такий загальний вигляд: від виявлення й постійного відстеження рівня розвитку природних обдарувань дитини через застосування освітніх технологій індивідуалізації навчально-виховного процесу до створення механізмів досягнення учнем високих результатів в одній або кількох сферах навчальної, мистецької, спортивної, технологічної діяльності, широкої його соціалізації й зміцнення здоров’я. 

     Сьогодні освіта України переживає  процес «перезавантаження»: нові Державні стандарти, програми, підручники …

     2017-2018 навчальний рік є особливим для учнів 5-9-х класів, адже з вересня 2012 року в основній школі розпочалося впровадження нового Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти і нових навчальних програм з усіх дисциплін згідно з новим Типовим планом.

    Серед основних нововведень такі:

·забезпечення високого рівня знання іноземних мов;

·обов’язкове вивчення інформатики;

·посилене використання  здоров’язбережувальних технологій;

·особлива увага до природничої й екологічної освіти.

   Вчителі працювали за такими напрямками:

-         створення системи розвитку інноваційної особистості на принципах випереджаючої освіти для сталого розвитку;

-         формування інноваційної системи роботи вчителя, здатного виховувати компетентну, соціально-відповідальну особистість;

-         підготовка матеріалів для публікації, розробка показників для систематичного відстеження розвитку громадської свідомості;

-         розвиток високої мотивації та формування потреби в освіті, самоосвіті, самореалізації;

-         перехід з вересня 2012 року на новий Державний стандарт початкової загальної освіти та педагогічної інновації;

-         застосування заходів до повного охоплення дітей підлітків різними формами навчання (факультативами, курсами за вибором);

-         участь у експериментальній, науково-дослідницькій роботі.

В центрі навчально-виховного процесу є учень.

     Основне завдання школи – розвинути в дитині всі позитивні якості, закладені в ній природою, і тим самим допомагати людині знайти своє місце в суспільстві. В початкових класах місія педагога охоплює практично всю життєдіяльність дитини в школі.

     На всіх етапах розвитку школи головним завданням було і залишається підвищення рівня професійної майстерності педагогів. Сучасній школі сьогодні потрібен вчитель, який міг би оновлювати, удосконалювати зміст своєї діяльності. Удосконалення професійної майстерності вчителя є одночасно й серйозним поштовхом до самоосвіти, умовою його успішної творчої праці. Тож педагогічний склад школи в 2017-2018 н.р. мав 19 учителів, із них 18 мали основну роботу, 1 сумісник.

     Протягом навчального року організовано роботу шкільних методичних об’єднань вчителів за фахом:

-         початкових класів (керівник Племяник С.М.)

-         гуманітарно-естетичного циклу (керівник Напханенко О.М.)

-         природничо-математичного циклу (керівник Маліновська Л.Л.)

-         класних керівників (керівник Панасійська Н.Є.)

    Проводяться засідання, де розглядаються питання методичної роботи, планується робота з обдарованими учнями, а також проведення позакласної роботи, вирішується питання щодо роботи вчителів над проблемою.

    Забезпечувалися науково-методичні умови зростання професійної майстерності педагогів, своєчасного проходження курсової перепідготовки. Згідно плану курсової перепідготовки педагогічних працівників на 2018 рік, повинні були пройти курси 4 вчителі. Фактично пройшли 4. Крім того, вчителі які викладають декілька предметів, пройшли курси за індивідуальним планом.

    Атестація педагогічних працівників проводилася відповідно до законів України «Про освіту» (ч.4 ст. 54), «Про загальну середню освіту» (ч.1 ст.27). Типового положення про атестацію педагогічних працівників, наказу управління освіти, культури, молоді та спорту, наказу по школі та графіка проведення атестації вчителів школи.

     Атестовано 3 педагогічні працівники школи (Русанова А.В.,      Тютюник С.М., Дегтяр В.М.) Під час атестації вивчено досвід роботи вчителів шляхом відвідування уроків, співбесід. Вчителі провели цикл відкритих уроків, на яких були присутні члени атестаційної комісії школи, ШМО, методисти районного методичного кабінету.

      Творчі доробки вчителів, які атестувалися, оформлені у вигляді брошур.

     Результати атестації вчителів засвідчили, що методична робота в школі виконала свою стимулюючу функцію. Якісний склад педагогічного колективу змінився.                                                                                                         Велика кількість учителів вищої категорії, які мають педагогічні звання презентували свої власні напрацювання та підвищили імідж школи. Це насамперед виступи на районних, обласних конференціях, семінарах, проходження навчання за різними програмами.

     Сучасна освіта неможлива без упровадження інноваційних методів, які роблять увесь процес навчання ефективним, а отже і більш якісним. До освітянських видань «Основа» та до збірки відділу освіти та збірки ДОІППО ввійшли матеріали вчителів – Русанової А.В., Племяник С.М.

     В своїй роботі вчителі досягли певних успіхів у навчанні та виховані школярів формуванні пізнавальної самостійності, духовної культури, інтересу до навчально-виховного процесу.

      Громадянська зрілість молодого покоління включає дбайливе ставлення до природи, що виявляється в особистій причетності, відповідальності за збереження і примноження природних багатств, вироблені вміння співіснувати з природою, нетерпимості і безкомпромісній боротьбі проти губителів природи, усвідомлення особистостей і основних екологічних проблем навколишнього середовища.

     Формування екологічної культури особистості невід’ємна частина навчально-виховного процесу в нашій школі. Це школа екологічного розвитку.

     Визначаючи місію закладу ми орієнтувались на органічну близькість до природничого середовища, що дозволяє якісно організовувати уроки природничого циклу, факультативи, екскурсії, навчальну практику.

     Питання екологічного розвитку пройшли через всі ланки навчально-виховного процесу школи. Екологічно свідома особистість формується як у процесі навчання, так і в позаурочний діяльності через роботу гуртків, секцій.

      За допомогою факультативних занять створюються умови для розвитку здібностей обдарованих дітей та заохочення їх до творчої самостійної роботи.

      Важливе місце в структурі роботи школи належить науково-методичній раді, членами якої є досвідчені вчителі, вчителі, які мають вищу категорію та педагогічні знання, керівники МО.

       На засіданнях було розглянуто такі питання, як структура та циклограма методичної роботи на 2017-2018 н. р, моніторингові дослідження у школі, робота школи за темами експериментальної роботи, затвердження плану вивчення та узагальнень ППД, управління процесом виховної роботи, використання в усіх видах діяльності ІКТ, володіння ІКТ-технологіями вчителів школи, способи перетворення процесу навчання на процес пізнання, діяльність МО, стан реалізації програми «обдарована дитина», стан реалізації науково-методичної проблеми.

     На засіданнях був даний аналіз роботи школи, проводилися дослідження, узагальнювалися, аналізувалися результати.

     Учителі регулярно ведуть моніторинги, планують роботу з самоосвіти, ведуть роботу над проблемою, планують роботу з ІКТ.

     Протягом року проведено педагогічні читання на різні теми.

     Школа працює в інноваційному режимі, а не тільки підтримує стабільне функціонування. Тому в систему науково-методичної роботи впроваджується комплекс заходів, спрямованих на становлення вчителя, як суб’єкта професійної інноваційної діяльності та освоєння ним освітніх інновацій.

     Саме від самого вчителя прагнення до професійного самовдосконалення, особистісного зростання, наявності в нього професійно значимих якостей (власна креативність, самостійність, самоповага, рішучість, упевненість в собі), володіння ним сучасними досягненнями педагогічної науки, методами та технологіями розвитку творчого потенціалу дітей залежить успішність розвитку креативності.

     Отже, важливою умовою розв’язання проблеми формування креативної особи є виховання педагогом власної креативності. Щоб розвивати творчі здібності учнів, педагог сам має  бути творчою особистістю, прагнути подолання в собі сили інерції, шаблону, формальності у викладанні.

     Розв’язання  проблем та завдань школи, затверджених педагогічним колективам на навчальний рік, дозволило досягнути певних результатів. Відповідно до плану роботи школи розвиток творчих здібностей учнів є пріоритетним напрямкам роботи педагогічного колективу.

     Протягом 2017-2018 навчальному році педагогічний колектив школи спрямував навчальну діяльність на виявлення та підтримку обдарованої молоді, а також результативність участі обдарованих учнів у предметних олімпіадах.

    За результатами шкільної олімпіади 54 учні стали учасниками районної олімпіади.

    Протягом навчального року учні брали участь у всеукраїнських конкурсах:

-         Осінній і весняний етапи міжнародного природничого конкурсу «Колосок» для учнів 1-11 класів (приймали участь в осінньому турі – 38 чоловік., у весняному турі – 34 чоловік., вчителі – Дегтяр О.А., Вакова Н.В., Тютюник С.М.

-         Конкурс «Левеня» -18 учасників – вчитель Маліновська Л.Л.

-         Конкурс «Патріот» - 16 учасників – вчитель Язан Г.І.

-         Конкурс «Грінвіч» - 11 учасників – вчитель Панасійська Н.Є.

-         Конкурс «Кенгуру» - 10 учасників – початкова школа – 5 учасників – Дегтяр О.А., 5-6 класи 5 учасників    –  Соколова А.Є.

-         Всеукраїнська вікторина «Знавець олімпійського спорту».

-         Районний тур Всеукраїнського конкурсу літературних творів «Олімпійський рух: історія і сьогодення». Під керівництвом вчителя Червинчук С.В., Язан Г.І., Напханенко О.М.

  Методичний рівень вчителів підвищується під час проведення методичних сесій в канікулярний час. Проводяться засідання педагогічної ради, навчально-методичні ради, засідання творчих груп, проблемні семінари.

     Протягом року аналізувалася робота шкільних МО.

Пріоритетними напрямками методичної роботи на наступний рік є:

-         Обговорити питання участі навчального закладу в досліджені науково-методичної проблеми.

-         Активізувати роботу Ради школи, органів самоврядування щодо соціалізації дітей та учнівської молоді в освітньому просторі.

-         Забезпечити участь педагогічних працівників у районних і обласних заходах за тематикою діяльності.

-         Здійснити аналіз експериментальної діяльності закладу на предмет впливу її результатів на рівень соціалізації дітей та учнівської молоді.   

-         Продовжувати впроваджувати засади освіти для сталого розвитку, які передбачають зміщення акцентів у навчальній діяльності з вузькопредметних на загальнодидактичних.

-         Запроваджувати різні види проектних технологій включаючи в них інтерактивні методи навчання проблемні методики з розвитку критичного та системного мислення, дебатних, рольових, ділових ігор.

       Освіта, як вже зазначалося, є фундаментом сталого розвитку. У главі 36 «Порядку денного на ХХІ століття» зазначено, що необхідною умовою реалізації концепції сталого розвитку є підвищення рівня розвитку освіти. З’являється окреме поняття – «освіта для сталого розвитку».

      Освіта для сталого розвитку – це сучасний підхід до організації навчального процесу, який включає інформування членів суспільства про основні проблеми сталого розвитку, формування світогляду, що базується на засадах сталості, переорієнтацію навчання з передачі знань на встановлення діалогу, орієнтацію на порушення та практичне розв’язання місцевих проблем.

     Таким чином, враховуючи пріоритетність випереджаючої освіти для сталого розвитку навчально-виховний процес спрямовується на комплексний розвиток знань, вмінь, навичок та ціннісних орієнтацій у дітей, що відповідають потребам сьогодення.

      Вчитель є вирішальною фігурою в реалізації даного проекту. Тому професійна компетентність вчителя передбачає відпрацювання власної системи роботи.

     Попереду ще багато планів. Творчий педагогічний колектив комунального навчального закладу «Широківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Криворізької районної ради готовий до їх реалізації та впровадження для підвищення якості освітніх послуг та підтримки позитивного іміджу навчального закладу.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.